Admiralicja
Admiralicja to jeden z pierwszych gmachów, jakie powstały w Sankt Petersburgu. Początkowo na miejscu tym była stocznia, gdzie budowano pierwsze statki floty bałtyckiej. Admiralicję w dzisiejszej postaci wzniesiono w latach 1806-1823.
Pałacu Admiralicji jest przykładem tradycyjnego, rosyjskiego imperialnego stylu architektury i uważany jest za jedno z ważniejszych dzieł architektury europejskiej epoki klasycyzmu. Długa na 407 metrów fasadę pałacu zdobią liczne posągi i płaskorzeźby sławiące rosyjską flotę. Natomiast stworzony w 1872 r. Wieża pałacu zwieńczona jest złotą, 23-metrową iglicą i na 70 m. Wysokości. Pałac Admiralicji jest więc doskonałym punktem orientacyjnym w mieście.

Wycieczki do Petersburga

Tak chętnie odwiedzany przez polskie wycieczki Petersburg to miasto wyjątkowe, wyróżnia się przepięknymi zabytkami, które przyciągają ciekawą historią, architekturą i bogatym wystrojem wnętrza. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, dla których Sankt Petersburg to interesujące przykłady dawnej architektury. Wycieczki do Sankt Petersburga , perły północy to możliwość uczestniczenia w białych nocach. Podczas naszych wycieczek po Petersburgu organizujemy nocne rejsy przez miasto. Petersburg nosi miano najpiękniejszego miasta Rosji a nawet Europy. Wycieczki do Rosji do przede wszystkim zwiedzanie Petersburga .