Ermitaż (Państwowe Muzeum Ermitażu)
Ermitaż to jedna z najwspanialszych i jedna z niewielu przekrojowych kolekcji sztuki na świecie. Wystawiona dla zwiedzających jest niestety tylko dwudziesta część zbiorów, mieszczących sie w 5 połączonych ze sobą budynkach (liczący 1057 sal i 117 klatek schodowych -Pałac Zimowy, Mały Ermitaż, Stary i Nowy Ermitaż (czasem nazywane łącznie Dużym Ermitażem) i Teatr Ermitażu).
Kolekcję założyła w 1764 r. caryca Katarzyna II kupując pierwszą kolekcję Johanna Ernesta Gotzkowskiego i rozpoczynając w 1766 r. z pomocą francuskich ekspertów (m.in. Diderota) zakupy najwybitniejszych dzieł sztuki zachodniej. Zbiory udostępnił szerokiej publiczności w 1852 r. car Mikołaj I, na którego polecenie niemiecki architekt Leo von Klenze zaprojektował i zrealizował gmach Nowego Ermitażu.
Zbiory Ermitażu rozrosły się ponad trzykrotnie w okresie porewolucyjnym za sprawą konfiskat kolekcji prywatnych. Niewielka część dzieł kolekcji Ermitażu, które w 1930 Józef Stalin sprzedał amerykańskiemu milionerowi Andrew Mellonowi (31 obrazów) można oglądać w Galerii Narodowej w Waszyngtonie.

Wycieczki do Petersburga

Tak chętnie odwiedzany przez polskie wycieczki Petersburg to miasto wyjątkowe, wyróżnia się przepięknymi zabytkami, które przyciągają ciekawą historią, architekturą i bogatym wystrojem wnętrza. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, dla których Sankt Petersburg to interesujące przykłady dawnej architektury. Wycieczki do Sankt Petersburga , perły północy to możliwość uczestniczenia w białych nocach. Podczas naszych wycieczek po Petersburgu organizujemy nocne rejsy przez miasto. Petersburg nosi miano najpiękniejszego miasta Rosji a nawet Europy. Wycieczki do Rosji do przede wszystkim zwiedzanie Petersburga .