Peterhof
Dwór cara Piotra, nazywany również Petrodworec (pałac Piotrowy), „rosyjski wersal”, czy też „Księstwo Fontann” to dawna rezydencja cara Piotra. Ten 21-hektarowy zespół pałacowo-parkowy położony jest 29 km na zachód od centrum Sankt Petersburga nad brzegiem Morza Bałtyckiego, dzięki czemu dziś można dotrzeć do niego drogą morską, np. hydroplanem.
Kompleks pałacowo-parkowy, zaprojektowany w dużej mierze przez samego cara Piotra jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. W przeszłości pełnił funkcję letniej rezydencji rodziny carskiej. Składa się on z pałacu, oraz 2 przedzielonych długim tarasem parków: Dolnego i Górnego. Peterhof nazywany jest również światową stolicą fontann, gdyż na jego terenie (na ok. 600 ha) znajdują się 144 fontanny o 2000 strumieniach wodnych, oraz 4 zabytkowe kaskady. Zespół fontann potrafi wyrzucić łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę. Ciekawostką jest fakt, iż fontanny pałacu funkcjonują bez specjalnych urządzeń czy też pomp. Dzieje się tak dlatego, iż w parku Peterhof wykorzystano nierówności w terenie oraz naturalne źródła wodne, położone wyżej nad poziomem morza niż sam park.

Wycieczki do Petersburga

Tak chętnie odwiedzany przez polskie wycieczki Petersburg to miasto wyjątkowe, wyróżnia się przepięknymi zabytkami, które przyciągają ciekawą historią, architekturą i bogatym wystrojem wnętrza. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, dla których Sankt Petersburg to interesujące przykłady dawnej architektury. Wycieczki do Sankt Petersburga , perły północy to możliwość uczestniczenia w białych nocach. Podczas naszych wycieczek po Petersburgu organizujemy nocne rejsy przez miasto. Petersburg nosi miano najpiękniejszego miasta Rosji a nawet Europy. Wycieczki do Rosji do przede wszystkim zwiedzanie Petersburga .