Plac Dekabrystów
Plac Dekabrystów położony jest na zachód od Admiralicji. Swą nazwę zawdzięcza pierwszej próbie rewolucji w Rosji, powstaniu dekabrystów 14 grudnia 1825 r. Na placu tym stoi najsłynniejszy pomnik Piotra I Wielkiego, symbol Petersburga – Miedziany Jeździec (Miednyj wsadnik). Piotr I na koniu wspiętym na tylnych nogach triumfuje nad wężem zdrady.
Na terenie placu znajdują się również Centralne Archiwa Państwowe, mieszczące się w dawnym gmachu Senatu i Synodu, oraz wykonany w latach 1804-1807 według projektu Quarenghiego budynek Centralnej Sali Wystawowej Maneż będący niegdyś siedzibą Szkoły Jeździeckiej Gwardii Konnej.

Wycieczki do Petersburga

Tak chętnie odwiedzany przez polskie wycieczki Petersburg to miasto wyjątkowe, wyróżnia się przepięknymi zabytkami, które przyciągają ciekawą historią, architekturą i bogatym wystrojem wnętrza. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, dla których Sankt Petersburg to interesujące przykłady dawnej architektury. Wycieczki do Sankt Petersburga , perły północy to możliwość uczestniczenia w białych nocach. Podczas naszych wycieczek po Petersburgu organizujemy nocne rejsy przez miasto. Petersburg nosi miano najpiękniejszego miasta Rosji a nawet Europy. Wycieczki do Rosji do przede wszystkim zwiedzanie Petersburga .