Sankt Petersburg


Wenecja Północy, Miasto Carów, Pietrogród, Pitier – to tylko niektóre nazwy jednego z najpiękniejszych miast Rosji – Petersburga. Położony nad rzeką Newą, na ponad 40 wysepkach, Sankt Petersburg jest,  zaraz po Moskwie, największym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, a także turystycznym Federacji Rosyjskiej. Na liście zabytków UNESCO, Petersburg zajmuje zaszczytne 8 miejsce w rankingu na najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto.
Historia miasta
Od zawsze władcy Rosji z dynastii Romanowów dążyli do uzyskania dostępu do Morza Bałtyckiego. Przez dziesiątki lat kolejni carowie starali się osiągnąć wyznaczony cel. Nad Bałtykiem Rosjanie znaleźli się dopiero za rządów cara Piotra I. Wtedy właśnie, w roku 1703 roku zaczęły się prace nad budową od podstaw miasta, które miało świadczyć o potędze państwa rosyjskiego.

W budowie miasta brali udział najwybitniejsi architekci ówczesnej Europy. Jako pierwszą budowlę wzniesiono na wyspie Zajęczej Twierdzę Pietropawłowską. Data, w której rozpoczęto ją wznosić na mocy rozkazu cara – 16 maja 1703 roku uznawana jest za datę założenia miasta.
Petersburg to miasto pełne urokliwych zabytków i miejsc, które warto odwiedzić…

Wycieczki do Petersburga

Tak chętnie odwiedzany przez polskie wycieczki Petersburg to miasto wyjątkowe, wyróżnia się przepięknymi zabytkami, które przyciągają ciekawą historią, architekturą i bogatym wystrojem wnętrza. Wizyta w tym miejscu to idealna propozycja dla tych, dla których Sankt Petersburg to interesujące przykłady dawnej architektury. Wycieczki do Sankt Petersburga , perły północy to możliwość uczestniczenia w białych nocach. Podczas naszych wycieczek po Petersburgu organizujemy nocne rejsy przez miasto. Petersburg nosi miano najpiękniejszego miasta Rosji a nawet Europy. Wycieczki do Rosji do przede wszystkim zwiedzanie Petersburga .